Sipariş İşlemleri ve Teslimat

Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı İle Ödeme 

www.Butikkolik.com.tr sitesinden siparişlerinizi %100 güvenli şekilde Kredi Kartı ile ödeyebilirsiniz. Sitemizde tüm bankaların Visa ve Master Card'ları ile ödemenizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz, yalnızca sipariş işlemi gerçekleştirilirken kullanılır ve kesinlikle veri tabanında kayıtlı tutulmaz.

Kapıda  (NAKİT ÖDEME-KART İLE ÖDEME)
Değerli müşterilerimiz kredi kartına sahip olmayabilir veya teslimat esnasında ödeme yapmak isteyebilirler. Bunun için  Kapıda Ödeme Seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Siparişiniz kapınıza geldiğinde kargo firmasına nakit veya kart ile ödeme yapılabilmektedir. Yalnız bilmeniz gerekir ki  kargo firmaları ücret fark etmeksizin siparişlerinize 5 TL kargonun hizmet bedeli olarak adlandırdığı tahsilat ücreti eklemektedir.Firmamızın gönderdiği tüm siparişler ücretsiz kargo ile gönderilmekte ancak kargo firmasının ek olarak yansıttığı tahsilat ücreti kapıdan ödeme siparişlerde sabit tutularak +5 TL olarak siparişe eklenmektedir.

Örn; 100 TL (ürün )+5 TL (kapıda ödeme hizmet bedeli) = 105 TL olarak ödeme yaparsınız.

Not: Kapıda ödeme bedeli sistem tarafından otomatik olarak eklenmektedir. Lütfen teslim almayacağınız ürünlerin siparişini vermeyiniz. 

Hizmet Bedeli/Tahsilat Bedeli Nedir?
Kapıda ödemeli siparişlerde kargo ücretsizdir ek olarak yansıtılan kapıdan ödeme hizmet bedeli siparişe eklenmektedir.

Hizmet bedeli siparişinizin bedelinin kargo firması tarafından tahsilât edilmesi ve devlete ödenen bankacılık işlem ücret ve vergileri gereği tahsil edilir. Bu bedel bizim tarafımızdan sabitlenmiştir. Ancak sipariş bedeli yükseldikçe kargo firmasına ödediğimiz tutar da artmaktadır. Bu fark müşterilerimize yansıtılmamaktadır.

Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

Siparişlerinizi, kargoya verilmeden whatsapp hattından tarafımıza ileterek iptal edebilirsiniz.

Kargoda olan siparişlerin kargo ve tahsilât bedelleri peşinen ödendiğinden iptal edilemez.

 

Kapıdan Ödeme Sipariş Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

1- Adres açık ve bilinir olmalıdır. 

2- Köy, kasaba gibi bölgelere adrese teslimat talep ediliyor ise PTT KARGO seçeneği tercih edilerek sipariş verilmelidir.
Köy, Kasaba gibi bölgelere ARAS KARGO teslimat yapmamaktadır.ARAS KARGO Şubesinden paketinizi alacaksanız sipariş verebilirsiniz.

3- Farklı tutarlarda ve aynı zamanlarda üst üste verilen siparişler işleme alınmaz ve sipariş iptal edilir.

Siparişi Almaktan Vazgeçtim Ne Yapmalıyım?
Siparişiniz kargoya verilmeden whatsapp hattımıza bilgi vererek iptal edebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildi ise kargo ve tahsilat bedeli peşinen ödendiğinden sipariş iptal edilemez. Sipariş teslim alınmadığında kargoya ödenen bedeller sipariş veren kişiden tahsil edilir. Kapıda ödemeli siparişlerde siparişi veren kişi kargosunu teslim almadığında bu durumdan mesul olmayacağını düşünerek siparişini teslim almamakta ancak aşağıdaki sorunlar oluşmakta;

1- Teslim alınmayan her paket için kargo firması ve müşteri ile iletişime geçilmesine bu nedenle zaman kaybına neden olmaktadır.

2- Teslim alınmayan paket geri geldiğinde ikinci bir işe sebep olmakla beraber emeğimizin zayi olmasına sebep olmaktadır.

3- Teslim alınmayan siparişler iade geldiğinde raflarına bırakılana kadar stoklarımızın da karışmasına sebebiyet vermektedir.

4- Teslim alınmayan paketlerin kargo ve tahsilat bedelleri kargo firmasına peşinen ödendiğinden firmamızı maddi olarak zarara uğratmaktadır.

5- Siparişlerinizin her aşamasında bilgilendirme yapılmasına karşın siparişin teslim alınmaması çalışanlarımızın emeğini ve öz güvenini boşa harcanmasından motive kaybına neden olmaktadır. Ayrıca iş yüküne sebep olduğundan diğer müşterilerimize ayıracağımız zamanı çalmakla beraber siparişlerin gecikmesine neden olmaktadır.

 

-Teslimat-
 Mesai saatleri içinde, en geç saat 15:00’a kadar sipariş etmiş olduğunuz ürünleri aynı gün kargoya teslim etmeyi hedefliyoruz. Ancak, her olasılığa karşı, kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi 7 iş günüdür. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir.

Teslimat süresi, büyük şehir merkezleri için çoğunlukla 1 gündür. Büyük merkezler dışında kalan bölgeler için teslimat süresi 2 veya 3 güne çıkabilir.

 

Hafta İçi Verilen Siparişler Açısından;

 

Saat 15:00'a kadar verilen siparişleriniz genellikle aynı gün, istisnai durumlarda izleyen gün içerisinde kargoya verilir.

Saat 15:00'dan sonra verilen siparişleriniz ise genellikle izleyen gün, istisnai durumlarda izleyen ikinci gün içerisinde kargoya verilir.

İstisnai durumlardan kastedilen, dağıtımcılardan veya kargodan kaynaklanan gecikmelerdir. Bu tip durumlardan doğacak gecikmelerden mutlak suretle haberdar edilirsiniz.

 

Cumartesi ve Pazar Günleri Verilen Siparişler Açısından;
Cumartesi günü saat 10.00’a kadar verilen siparişleriniz genellikle aynı gün, istisnai durumlarda izleyen Pazartesi günü kargoya verilir.

Cumartesi günü saat 10.00 ’dan sonra veya Pazar günü verilen siparişleriniz ise genellikle izleyen Pazartesi günü kargoya verilir.

Burada belirtilen sürelerin uzaması ihtimali söz konusu olduğunda, en geç sipariş verdiğiniz günü izleyen ilk iş günü içerisinde durumdan haberdar edilirsiniz.

Notlar;
Sipariş vermenizden sonra teslimat yapılmasına kadar geçen süreçte sizinle iletişim kurmamız gerekebilir. Bu bakımdan sabit telefon ve / veya cep telefonu numaralarınızı sistemimize kaydetmeniz önemli ve zaman kazandırıcı bir husustur.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı